Domů Metro Kdy je ten správný čas opustit pracovní místo

Kdy je ten správný čas opustit pracovní místo

Press

kdy-je-ten-spravny-cas-opustit-pracovni-misto

Dávat výpověď není příjemné – připadáme si nevděčně, že jsme někoho podrazili, nejistě, protože co když důvody k odchodu nejsou tak vážné. Dopředu počítejte s tím, že budete mít pochybnosti, ať už je situace jakkoli vážná. Pokud jste spíše na vážkách a atmosféra na pracovišti je na hraně, může být váhání na místě. Kdy ale jednoznačně zvolit odchod jako jediné a finální řešení?

O tom si přečtěte níže v našem článku.

Jakékoli projevy šikany

Šikanózní chování ze strany kolegů nebo dokonce šéfa jsou vážným problémem, protože potenciální změna nejspíš nenastane.

I u dětí ve škole je složité tento problém podchytit, natož u dospělých lidí. Můžete tedy ještě chvíli vyčkat, stěžovat si, vyzkoušet všechny dostupné způsoby, z naší strany bychom však doporučili začít se poohlížet po klidnějším pracovním prostředí. V tomto případě psychické zdraví vítězí nad loajalitou.

Neuživíte se

Platí vás tak špatně, že prostě nevyžijete. Samozřejmostí je nejprve zkusit požádat o zvýšení mzdy či platu, ale to se nemusí vždy setkat s pozitivní reakcí (a někdy to třeba ani v rámci rozpočtu není dost dobře možné).

Pokud tedy budete odmítnuti, pokuste se co nejdříve sehnat místo v nabídkách inzerce práce, kde vás ohodnotí důstojněji. Nakonec možná zjistíte, že vás změna posílila, dala vám nové zkušenosti a k tomu lepší práci. Mnoho z nás změny nemá rádo, avšak je nutné uznat, že často startují další rozvoj ze všeho nejlépe.

Jste vyhořelí

Myslíme tím případ, kdy jste vyhořelí v důsledku nespokojenosti s prací. Jste-li vyhořelí v osobním životě či zkrátka z únavy, jsou na místě nejprve jiná řešení.

Když vás ale vaše práce nebaví, obtěžuje, nikdy se tam ani trochu netěšíte, nic nového vám nepřináší…je nejspíš čas na změnu. Nějakou dobu sice může trvat, než se něco najde v nabídkách inzerce práce, avšak již vyhlídky na lepší budoucnost vám mohou samy o sobě dost psychicky pomoci.

Další podobné články